Účinkující

Michal David

Michal David

Cesta zpěváka a skladatele Michala Davida k prvním příčkám hitparád a miliónům prodaných nahrávek vedla nečekaně přes jazz.

V roce 1976 založil talentovaný student pražské konzervatoře během studia (v r. 1976) jazzovou formaci „Čtyři“ a na Pražských jazzových dnech získal již ve svých šestnácti letech ocenění „Hudebník roku”. V té době se seznámil s producentem Františkem Janečkem a začal hrát ve skupině Kroky společně se zpěvačkou Janou Kratochvílovou.

Zlomový okamžik jeho kariéry nastal, když začal zpívat. V r. 1980 debutoval s písní “Chtěl bych žít tak jak se má”, kterou si i sám napsal a na hudebním festivalu Intertalent v r. 1981 zvítězil s písní Nenapovídej. Doslova přes noc se stal novým hudebním idolem, v témže roce získal “Stříbrného Slavíka” a jeho plakát počátkem osmdesátých let nechyběl v žádném dívčím pokojíčku. První sólové album Michala Davida vyšlo v roce 1980, pod názvem “Nenapovídej” a patřilo k nejprodávanějším vůbec. Jestliže tehdy mělo Československo opravdového krále diskoték, pak jím byl právě Michal David – dlouhá řada hitů patří k nejžádanějším dodnes jako „Nonstop“, „Discopříběh“, „Každý mi tě lásko závidí“, „Pár přátel“ a spousta dalších, které zlidověly natolik, že si je zpívají celá náměstí, například při vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu v roce 1998, kterým složil na jejich počest hymnu „Správný tým“.

Michal David se prosadil nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel. Když v roce 2000 složil pro Helenu Vondráčkovou píseň „Dlouhá noc“, asi jen málokdo tušil, že se skladba stane jedním z nejhranějších hitů roku a zpěvačce přispěje ke comebacku, jaký český showbyznys nepamatuje. Výrazného talentu Michala Davida si cení nejenom fanoušci, ale také kolegové z branže : jeho písně zpívají mimo jiné také Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková, Hana Zagorová, Iveta Bartošová, Helena Vondráčková a řada dalších českých a slovenských interpretů.
Jeho hudba zní v divácky velmi úspěšných filmech „Vítr v kapse“, „Láska z pasáže“, a „Discopříběh 1. a 2“.

V posledních deseti letech se Michal David ubírá převážně k muzikálové tvorbě. V r. 2002 se v divadle Broadway uvádí jeho první muzikál „Kleopatra“ , který zaznamenal více jak 1.200 repríz v Čechách a na Slovensku a byl též uveden v Japonsku a Jižní Korei v Soulu, kde se již odehrálo více jak 200 představení. Následovaly další velmi úspěšné muzikály „Tři mušketýři,“ „Angelika“, “Kat Mydlář”, “Děti ráje”, “Andílci za školou” a v r. 2013 – opět velmi úspěšná „Mata Hari“.

Michal David prodal za svou kariéru více jak 3.500.000 nosičů, napsal přes 600 písní. V r. 2010 vyprodal do posledního místa O2 Arénu při jeho narozeninovém koncertě, což skýtá 18.000 diváků, po dvou letech ji vyprodal společným koncertem s Lucií Vondráčkovou a v roce 2015 zaznamenal na potřetí stejný úspěch. Opět vyprodaná O2 Aréna, kde jako speciální host vystoupil legendární světový hitmaker se svou hodinovou Show – DJ Bobo. V září 2015 začal natáčet jeho tanečně hudební film – Love Story – pod názvem “Decibely lásky”, kterého je hudebním autorem a producentem. Hudební romance “Decibely lásky” měla svou premiéru na jaře v r. 2016. V prosinci 2015 také absolvoval koncertní turné o osmi koncertech po krajských městech ČR – Britterm Tour – Bláznivá noc.

V roce 2016 měl slavnostní obnovenou premiéru muzikál Angelika – nové obsazení se poprvé představilo divákům 18.2.2016. V tomtéž roce Michal začal psát pokračování muzikálu “Tři Mušketýři” – muzikál “Muž se železnou maskou”. V populární anketě Český Slavík se v roce 2016 umístil na 3. místě.

Podzim roku 2017 byl pro Michala Davida klíčový. Muzikál “Muž se železnou maskou” měl premiéru 1.11.2017 v divadle Broadway. Následoval jeden z největších koncertů v tomto roce – 23.11.2017 se Michal představil publiku na koncertě “Michal David & Friends” v beznadějně vyprodaném Foru Karlín. Společně s Michalem vystoupily na pódiu takové hvězdy jako Gazebo, Opus, Snap, Den Harrow či Irene Fornaciari. V anketě Český Slavík o nejpopulárnějšího zpěváka roku v ČR v roce 2017 se Michal umístil na 2. místě. Vzhledem však ke vzniklé situaci ohledně manipulace s hlasy fanoušků se Michal David rozhodl svého 2. místa vzdát a cenu vrátil pořadateli.

Michal David vyhrál 2x prestižní cenu TýTý jako zpěvák roku (v r. 2011 a 2012). Momentálně koncertuje po celé České Republice a na Slovensku.

Slavnosti jihu

Místo akce

Bývalý fotbalový areál NH Ostrava, ul. Svazácká, 700 30, Ostrava-Jih (vedle Vodního areálu Jih)
Odkaz na Google mapy ZDE.

Pořadatel

Úřad městského obvodu Ostrava-Jih,
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka

Facebook
Instagram